BİZ KİMİZ ?

BİZ KİMİZ ?

KIDS NOOK HAKKINDA

Kidsnook Hakkında

Kids Nook masal anlatıcılığı sanatını Türkiye de ilk defa bir kitabeviyle birleştiren özgün bir projedir. 0-8 yaş aralığındaki çocuklara, kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek, hikaye anlatıcılığı sanatı ile tanıştırmak ve sevdirmek için özel olarak tasarlanmış bir mekandır.

Kidsnook 2013 te Çocuk Kitabevi ve Masal Akademisi olarak kapılarını tüm çocuk kalbi olanlar için açmıştır. O zamandan beri 0-8 yaş arası çocuklar için eğitici programların hazırlandığı bir merkez haline gelmiştir.

Babynook ve Sensory Storytime olarak merkezinde hikayeler ve hikaye anlatıcılığı olan 2 farklı program geliştirilmiştir.

Ayşegül ve Betül öğretmen şehirli ebeveynin ihtiyaçları doğrultusunda, içerisinde hikayeler, duyusal oyunlar ve şarkıların olduğu çalışmalarına ara vermeden devam etmekteler.


AMAÇ MİSYON

Kids Nook masal anlatıcılığı sanatını Türkiye de ilk defa bir kitapeviyle birleştiren özgün bir projedir. 
0-12 yaş aralığındaki çocuklara, kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek, çocuklara masal dinlemeyi sevdirmek ve masal anlatabilmeyi öğretmek için özel olarak tasarlanmış bir mekandır. 

Yıl 2013

BİZ KİMİZ?


Ayşegül Dede

Betül Gece

Hadi Masal Anlatalım, Masal Mutfakta, Duvarın Arkasında Ne Var?, Kidsnook Masal Anlatma Seti Kitaplarının yazarı Ayşegül Dede 1981 İstanbul doğumludur.

Konya Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında Beşiktaş Etiler'de kardeşi Betül Gece ile Kidsnook Masal Akademisini kurmuştur.

Yazar-Eğitmen Ayşegül Dede; Keynote Speaker ve Public Speaker olarak Türkiye geneli üniversite ve eğitim kurumlarında öğretmen, öğretmen adayları ve ebeveynlere yönelik 'Çocukla İletişim Hikaye Anlatıcılığı' seminerleri ve eğitim düzenlenmektedir.  2 çocuk annesidir.

Betül Dede Gece 1987 İstanbul doğumludur. 2 çocuk annesidir ve İstanbul'da yaşamaktadır. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü'nden mezun olmuştur.

Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Theraplay oyun terapisi eğitimi, İAİM bebek masajı eğitimi ve çok sayıda alanla ilgili eğitimler tamamladıktan sonra "Sensory Storytime" ve "Babynook" programlarını hazırlamıştır. Kidsnook' ta çalışmalarına devam etmektedir.