BİZ KİMİZ ?

BİZ KİMİZ ?

KIDSNOOK HAKKINDA

Kidsnook Hakkında

Kidsnook masal anlatıcılığı sanatını Türkiye de ilk defa bir kitabeviyle birleştiren özgün bir projedir. 0-8 yaş aralığındaki çocuklara, kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek, hikaye anlatıcılığı sanatı ile tanıştırmak ve sevdirmek için özel olarak tasarlanmış bir mekandır.

Kidsnook 2013 te Çocuk Kitabevi ve Masal Akademisi olarak kapılarını tüm çocuk kalbi olanlar için açmıştır. O zamandan beri 0-8 yaş arası çocuklar için eğitici programların hazırlandığı bir merkez haline gelmiştir.

Babynook ve Sensory Storytime olarak merkezinde hikayeler ve hikaye anlatıcılığı olan 2 farklı program geliştirilmiştir.

Ayşegül ve Betül öğretmen şehirli ebeveynin ihtiyaçları doğrultusunda, içerisinde hikayeler, duyusal oyunlar ve şarkıların olduğu çalışmalarına ara vermeden devam etmekteler.


MANİFESTOMUZ

Annelerimiz, babalarımız, dedelerimiz ve ninelerimiz hikayeler anlattı, masallarla uyuttu. Büyüdük, hayatta karşılaştığımız zorlukların kalıcı olmadığını her yeni doğan güneşle birlikte yeni bir güne başladığımızı gördük.

Masallardaki kötülerin, canavarların, ejderhaların güzelliklerle, arkadaşlıkla, sevgiyle yenildiğine inandık.

Hayattaki inişlerin çıkışları olduğuna olan inancımızı hikayeler ve masallarla besledik. Dinlediklerimiz sayesinde sevdiklerimizle bağlarımızı güçlendirdik. Öğrenmenin akılla değil kalple ilgili olduğunu gördük.

Prenseslerin de cesur ve gözü kara olduğuna, iyi kalpli prenslerin de yaşadığına, üvey annelerin hep te kötü olmadığına ve prenslerin tek görevinin prensesleri kurtarmak olmadığına inandık.

Geldiğimiz noktada Kidsnook olarak hikayelerin ve masalların büyülü dünyasını çocuklarla buluşturduk. Dijital dünyada gittikçe azalan sözlü iletişimi geliştirmek için yöntem ve teknikler geliştirdik.

Çocukların kendini ifade etme becerisi, görsel ve işitsel dikkat süresi gelişmiş yetişkinler olmaları için kolları sıvadık. Güzel bir geleceğe inanıyoruz. Bunun için Kidsnook projelerine ara vermeden devam ediyoruz.

Yıl 2013

BİZ KİMİZ?


Ayşegül Dede

Betül Gece

Hadi Masal Anlatalım, Masal Mutfakta, Duvarın Arkasında Ne Var?, Kidsnook Masal Anlatma Seti Kitaplarının yazarı Ayşegül Dede 1981 İstanbul doğumludur.

Konya Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında Beşiktaş Etiler'de kardeşi Betül Gece ile Kidsnook Masal Akademisini kurmuştur.

Yazar-Eğitmen Ayşegül Dede; Keynote Speaker ve Public Speaker olarak Türkiye geneli üniversite ve eğitim kurumlarında öğretmen, öğretmen adayları ve ebeveynlere yönelik 'Çocukla İletişim Hikaye Anlatıcılığı' seminerleri ve eğitim düzenlenmektedir.  2 çocuk annesidir.

Betül Dede Gece 1987 İstanbul doğumludur. 2 çocuk annesidir ve İstanbul'da yaşamaktadır. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü'nden mezun olmuştur.

Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Theraplay oyun terapisi eğitimi, İAİM bebek masajı eğitimi ve çok sayıda alanla ilgili eğitimler tamamladıktan sonra "Sensory Storytime" ve "Babynook" programlarını hazırlamıştır. Kidsnook' ta çalışmalarına devam etmektedir.